Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Mladá žena zostala po mŕtvici ochrnutá a to kvôli jednoduchému pohybu

Natalia Kunitsky je zdravotná sestra z Londýna. Vo veku iba 23 rokov prekonala mŕtvicu. Spôsobila si ju pritom obyčajným pohybom krku, ktorý robí asi každý z nás. Niekedy si jednoducho potrebujete napraviť krčnú chrbticu, a preto pohnete hlavou na jednu stranu, necháte stavce zapraskať a potom urobíte to isté na druhú stranu. Práve to sa mladej žene stalo osudným.

Vo 23 rokoch prekonala mozgovú mŕtvicu

Pri náprave krčnej chrbtice jej na krku praskla vertebrálna tepna a vytvorila sa krvná zrazenina. Tá následne putovala do jej mozgu a spôsobila mozgovú mŕtvicu. S partnerom sledovali práve film, keď pohyb krkom urobila. Potom sa zdvihla, pretože potrebovala ísť do kúpeľne. Odrazu si uvedomila, že sa jej ľavá noha nehýbe a spadla na podlahu.

Jej priateľ ju musel zodvihnúť. Myslel si, že je iba trochu opitá. Ona ale tušila, že je niečo zle. Myslela si, že bola nejakým spôsobom zdrogovaná. Droga na znásilnenie totiž môže spôsobiť ochrnutie. Ako zdravotná sestra nechcela zavolať záchrannú službu, pretože by ju takto mohli vidieť jej kolegovia. Nakoniec ale zistila, že nemá inú šancu a pomoc zavolala.

Že sa niečo také stane, je šanca jedna z milióna

Lekári opravili tepnu, ale bohužiaľ neboli schopní vyčistiť zrazeninu v jej mozgu. Tá sa ale s pomocou liekov mala rozpustiť sama. Lekár jej potom povedal, že mala mŕtvicu. Nemohla tomu uveriť, pretože má iba 23 rokov. Podľa lekárov mohlo za to práve prasknutie krku, ktorým sa vytvorila zrazenina. Šanca, že sa niečo také stane, je jedna z milióna.

Natalii celkom ochrnula ľavá strana tela. Čoskoro sa dostavila taktiež depresia, čo je v tomto stave bežné. Na mladú ženu stále čaká ešte dlhá cesta, ale pomaly sa zotavuje. Môže i chodiť, ale zatiaľ len 5 minút. Postupne sa všetko zlepší a pravdepodobne sa bude časom hýbať ako predtým. Chcela sa síce vrátiť do práce, ale bohužiaľ to nie je možné. Preto sa presťahovala späť do rodnej Austrálie ku svojej rodine.

Zdroj: ProSvet.cz

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved