Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Delfinoterapia

V tejto sekcii nájdete aj priamy kontakt, aby ste sa mohli informovať alebo dohodnúť v prípade záujmu. Tak sa poďme trošku zoznámiť !


Niečo o  Zuzanke a o terapii :

Delfinoterapii sa venujem od roku 2014, kedy som absolvovala kurz v zahraničí a 6 týždňov po jeho ukončení som vycestovala už s mojou prvou klientkou z Vrbového do Turecka. Odvtedy pôsobím v Turecku – v dvoch centrách a v Rumunsku, kde mame nove centrum od septembra tohto roku a kde som aj súčasťou vedeckého tímu pri práci s morskými cicavcami. Vycestujem osobne s klientmi. Tento rok už 6 krát. Terapia sa vykonáva aj na Floride, v Rusku. Pre klientov zo Slovenska je to najbližšie aj ako obľúbenou destináciou práve Turecko – Antalya a Kemer a Rumunsko – Constanta, kam cesta autom trvá 15 hodín z Bratislavy. Niektorí klienti nemôžu lietať, zvolia si práve preto Constantu.

Definoterapia sa využíva u deti s detskou mozgovou poruchou, Downovym syndrómom, autizmom, ADHD, poruchami učenia, pozornosti, mentálne a telesné postihnutia, vývinové poruchy, poruchy reči, zajakávanie, slinotok, spasmy, anorexia, rakovina, migrény, obsedantno-kompluzivne poruchy, rôznych psychických traumách a zážitkoch, silných agresiách u detí, psychicky a sexuálne zneužívané deti. Rovnako aj pri psychosomatických ochorení, zmyslových postihnutiach, hydrocefaluse alebo pri Alzheimeri. 
Cieľovou skupinou môže byt skutočne každý. Vek tu naozaj nehrá rolu. Najmladším klientom bol trojročný chlapček a najstaršia dáma mala 65 rokov. 
Okrem delfinoterapie, ktorá trvá 10 dni a kde sme vo vode 30 minút, máme programy plávania, zážitkové stretnutie s delfínom.Po terapii vo vode robim klientom aj masáže tibetskými miskami. Sučasťou centra je aj Alfa ležadlo.

Deti vo všeobecnosti nemajú problém s delfínom alebo s vodou. Dá sa aj dopredu na terapiu pripraviť pomocou pobytu v bazéne a s veľkým nafukovacím delfínom. Alebo pobytom vo vode sprevádzaný neoprenom na sebe. Deti vo všeobecnosti majú radi vodu a zvierata. Niektoré deti vôbec nevnímaju delfína ako obrovského cicavca. Väčšinou sa deti na delfína tešia a už sa hrnú do vody. Prvá terapia je väčšinou sprevádzaná krikom alebo plačom. Dieťa samotne rieši odlúčenie od mamy, je na platforme so mnou trénerom a s delfínom. Je to nove prostredie a nepohodlie môže robiť studenšia voda, čí neopren. Čokoľvek sa udeje na prvej terapii je to úplne v poriadku. Je to terapia a dieťa ma vtedy konečne priestor sa sústrediť len na seba, čo trvá par dni a nakoniec sa v polke terapie po tej piatej a počas siedmej nastáva "zlom". Je to čisto individuálna terapia a u každého prebieha inak. Rodičia sú poblíž a sedia väčšinou v hľadisku. Niekedy mam dieťa a vidíme sa prvýkrát a vtedy si vybudujeme rýchlo vzťah. Používam aj pomôcky ako napríklad loptu alebo hádžeme si krúžkom s delfínom. Terapia ma určíte postupnosti. Posledné terapie deti ani nechcú vyjsť z vody. Rodičov a súrodencov zapájam väčšinou počas posledných terapií a idú rovnako do vody. Je to terapia hlavne aj pre rodičov. Každý deň sme vo vode 30 minút. Predtým sa dieťa pripraví a oblečie do neoprénu. Niekedy bojujeme s obliekaním sa, no  po dvoch terapiách sa už sám oblieka. Všetci máme nadľahčovacie opasky. Deti sú nadľahčované a môžu sa konečne pohybovať. Nie je potrebné, aby ste vedeli plávať. Klienti, ktorí neudržia sami hlavu, pomáham im pridržiavaním a nachádzajú tak pohodlnú polohu.

Na diagnóze nezáleží. Hlavne je pôsobenie na neurologických základoch a to je základom takmer každého postihnutia čí poruchy. 90 % mam autistických klientov s pridruženými poruchami. Je to výborné na psychosomatické poruchy. Spolupracujeme s psychologickým inštitútom vo Viedni. 
Delfín " lieči" tým, že vydáva vysokofrekvenčné vlny z , ktoré ovplyvňuje procesy v našom tele. Pôsobia hlavne na nervovú sústavu – harmonizujú naše obidve hemisféry a znižujú mozgovú frekvenciu do hladiny alfa. Je to obrovský priestor, kde sa človek uvoľní a začnú sa vytvárať nové nervové prepojenia. Autistickým deťom sa napríklad zlepšuje komunikácia. Zlepšuje sa jemná a hrubá motorika, reč, sociálne väzby, zlepšuje sa napr. logika u detí a uvoľňujú sa spazmy. Som v kontakte s rodičmi aj po terapii a oboznamujeme sa s pokrokmi:)

Video s obrázkami z terapie môžete pozrieť po kliknutí na link :

https://www.facebook.com/delfinoterapia.sk/videos/vb.347441665439906/728296574021078/?type=2&theater

Terapia vždy pôsobí individuálne u klientov. Z praxe vidím zmeny každý deň. Sú to väčšinou malé kroky a pritom významné. 
Delfín pôsobí svojim intenzivnym bioenergetickým polom, napomáha pri regeneracii poškodených buniek. Plávanie, pusinkovanie a hranie sa s delfínom má veľký pozitívny a emocionálny zážitok. Okrem psychickej pohody, energie a relaxácie, vidím stimuláciu procesov učenia, zlepšenie komunikácie, učenia, pamäti, deti pokojnejšie spia. Rozvíjajú sa pohybové schopnosti, priestorové orientácie, odbúrava sa strach, agresivita, vybuduje sa sebadôvera. Deti vydržia sedieť dlhodobo a sústrediť sa. Sami sa vypýtajú na toaletu. Majú lepšie vyprázdňovacie návyky, zmierňujú sa automatické prejavy. Očný kontakt je tam očividný. Výsledky môžu byť počas terapie a je úplne bežné a normálne ak sa výsledky dostavia 3 až 5 mesiacov po ukončení terapie.

V prípade otázok, alebo záujmu môžete kontaktovať priamo Zuzanu Matheovú e-mailom : 

delfinoterapia@outlook.com alebo na telefónnom čísle : 0907 381 006

Môžete ju kontaktovať aj pomocou facebooku  : https://www.facebook.com/delfinoterapia.sk/

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved