Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Zdravotnícke pomôcky

Potrebujete zdravotnícku pomôcku ? Poradíme vám možnosti ako ich získať 

Prvá možnosť je :

- Nákup zdravotníckej pomôcky cez náš E-shop.

Je to jednoduché, stačí kliknúť na link pod textom a už si môžete vyhľadať pre Vás najvhodnejšiu pomôcku z pohodlia Vášho domova. 

http://unizdrav.sk/

Druhou z možností je :

- Zdravotnícka pomôcka zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne 

K vybaveniu budete potrebovať poukaz, ktorý Vám môže predpísať odborný lekár . Zdravotnú pomôcku, môže predpísať ortopéd, neurológ alebo lekár poskytujúci zdravotnú starostlivosť v odbore fyziatria, balneológia a liečebná rehabilitácia. Na poukaz Vám môžu vydať pomôcku, ktorá je čiastočne ,alebo plne hradená zdravotnou poisťovňou a je uvádzaná na zozname zdravotníckych pomôcok vydaného ministerstvom zdravotníctva . Každá pomôcka má svoj kód, pod ktorým je vedený v zozname zdravotníckych pomôcok . Ak už máte vybratú pomôcku, lekára treba informovať a poskytnúť mu prislúchajúci kód. 

Na vyhľadanie zdravotníckej pomôcky, alebo viac informácií kliknite na nižšie uvedený odkaz.

https://www.vszp.sk/poskytovatelia/zdravotna-starostlivost/zdravotnicke-pomocky/zdravotnicke-pomocky-mieru-od-1-1.2012/

V prípade, keď sa jedná o invalidný vozík !

Posledným spôsobom je Úrad práce sociálnych vecí a rodiny.

Pre získanie pomôcky cez úrad je potrebné podať žiadosť o poskytnutie peňažného príspevku na kompenzáciu .Na základe tohto príspevku máte nárok  na zakúpenie druhého invalidného vozíka, ak invalidný vozík na lekársky predpis obdržaný zo zdravotnej poisťovne sa poškodil alebo už nespĺňa podmienky pri problémoch s mobilitou. Výška príspevku na kúpu pomôcky môže byť maximálne 8 630,42 eur. Príspevok na kúpu druhého mechanického vozíka je maximálne 1 659,70 eur. Pri kúpe druhého elektrického vozíka je maximálna výška príspevku 4 979,09 eur. 

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved