Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

V Žiline je postavený nový železničný podchod, je neskolaudovaný a nie je bezbariérový.

Nový železničný podjazd, ktorý nahradil uzatvorený viadukt, už kritizovala aj televízia TA3. Chodci sa ním môžu dostať z centra mesta do časti pri Slovene, futbalovom a hokejovom štadióne, či hoteli Holiday Inn. Podchod je stále iba staveniskom, ktoré je nedokončené.  Nie je bezbariérový, čo spôsobuje problémy cyklistom, vozičkárom a mamám s kočíkmi.

Otvorený podjazd pre peších popod železnicu má jeden veľký problém a to absentujúcu bezbariérovosť. Množstvo strmých schodov, ktoré musia mamičky prekonávať, zvládajú mnohokrát iba za pomoci iných ľudí.

 Aj keď železnice umiestnili na časti schodov provizórne rampy, pre ľudí na invalidnom vozíčku je podchod prakticky neprejazdný.

Pre TV TA3 hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová povedala, že „Mesto Žilina dalo zhotoviteľovi podmienku, aby ešte predtým ako kompletne uzatvorí podjazd na Kysuckej ulici vybudoval aspoň ako taký provizórny podchod“.

Ibaže podchod je stále iba stavenisko. Potvrdila to hovorkyňa ŽSR Ria Feik Archbergerová. Podľa jej názoru podchod nie je v súčasnosti dokončený a práce sa budú realizovať ďalej priebežne. Avšak bol daný do užívania a za jeho prevádzku má zodpovedať zhotoviteľ.

Ľudia by cez toto stavenisko nemali chodiť pokiaľ nebol podchod riadne skolaudovaný. A ak tam boli aj v dobrej viere pustení, malo by tam byť nejaké upozornenie, prehlasuje strikne Gustáv Kasanický z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity.

Na záver televízia TA3 konštatovala, že celé dielo – Železničný uzol Žilina, by malo byť dokončené do konca budúceho roka.

Zdroj: Zilina.sp21.sk

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved