Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Mladá žena túžila schudnúť, malo to však nakoniec nečakaný a prudký spád

So svojou váhou nebola Pink Jolley (45) z Wirralu v britskom Merseyside spokojná, preto sa odhodlala podstúpiť chirurgický zákrok v Turecku. Tento bol až podozrivo lacný. V istom momente sa situácia skomplikovala a žene išlo o život. V súčasnosti je na hadičkách a na invalidnom vozíku.

Podľa informácie portálu The Sun, sa podarilo mladej žene Pink koncom minulého roka cez stránku GoFundMe vyzbierať 2 100 libier na vytúženú operáciu žalúdka. Zákrok spočíva v odstránení jeho veľkej časti. Potom sa pacient bude cítiť sýty už pri menších porciách, čo zapríčiní úbytok hmotnosti a hmotnosť klesne. V tomto prípade však nič nefungovalo podľa jej predstáv.

Už vo chvíli keď Pink zistila, že personál dobre neovláda angličtinu, ju prepadli obavy. No napriek tomu sa tešila, že jej problém bude čoskoro minulosťou. Bod zlomu prišiel, keď jej chirurg odstránil 85 percent žalúdka počas dvojhodinovej operácie. Po zákroku začala zvracať a pociťovať bodanie v bruchu. Lieky na bolesť nepomáhali, preto žiadala vykonať krvné testy. Odpoveď sa však dozvedela až po návrate domov.

Jej problém sa nevyriešil, ani keď sa konečne dostala domov. V anglickej nemocnici sa Pink dozvedela, že po operácii dostala infekciu. Lekári jej oznámili, že vážna chyba zmenila jej orgány „na betón“. A tak musela podstúpiť ďalší zákrok. Viac ako mesiac bojovala so sepsou, bála sa o holý život a nakoniec skončila na invalidnom vozíku. Účelom operácie síce bolo schudnúť, čo sa jej aj podarilo, ale malo to prebiehať úplne inak.

Podľa vyhlásenia Pink za jej komplikácie sú zodpovední tureckí chirurgovia, ktorí jednak pokazili operáciu, a na druhej strane sa jej nesnažili pomôcť, keď o to žiadala. Teraz svoje rozhodnutie ľutuje a keby mohla vrátiť čas, operáciu by nepodstúpila.

Zdroj: Cas.sk

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved