Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Ako dieťa porazil Oliver rakovinu, ale zostal ochrnutý. S novým vozíkom však žije naplno a športuje

S dvadsaťtriročným Oliverom Moučkom z Plzne sa život nemaznal. Už niekoľko mesiacov po narodení sa Oliverov zdravotný stav začal zhoršovať, trápil ho nádor, ktorý mu tlačil na pľúca. Doktorom sa nádor podarilo odstrániť, ale počas operácie mu bola prerušená miecha a od tej doby je odkázaný na invalidný vozík. Oliver sa postavil všetkým výzvam, ktoré mu život prichystal a výsledkom je mladý športujúci muž, ktorý vie žiť naplno a pre všetkých je veľkou inšpiráciou.

Napriek tomu, že je Oliver od pása nadol ochrnutý, jeho najväčšou vášňou je šport a adrenalín. Od 13 rokov sa venuje florbalu na mechanickom vozíku za tím SKH METEOR Plzeň. Rád boxuje, pri čom sa baví a posilňuje zároveň. Počas štúdia na strednej škole si obľúbil lukostreľbu. Závodne strieľa za SC Jedličkův ústav Praha. Každý rok jazdí so športovým klubom na hory do Talianska lyžovať na monoski.

„Vo voľnom čase rád chodím na vozíku na dlhšie prechádzky a spoznávam okolie. I ja si myslím, že je tu možnosť si život užiť veľmi podobne ako ostatní zdraví ľudia,“ hovorí Oliver Moučka, ktorý teraz vďaka Nadácii Agel môže uhradiť doplatok na nový mechanický vozík, teda časť, ktorú nehradí zdravotná poisťovňa. „Na rozdiel od môjho súčasného vozíka je ľahko ovládateľný a bude menej problémový s prekážkami v meste aj prírode. Vozík mám vyrobený na mieru, vďaka čomu budem predchádzať ďalším zdravotným problémom,“ dodáva Oliver.

„Máme radosť, že sme sa podieľali na kúpe nového mechanického vozíka, ktorý je vyrobený na mieru a vďaka ktorému si Oliver môže užívať života ako jeho vrstovníci,“ hovorí Veronika Dostálová, členka správnej rady Nadácie Agel.

Zdroj: Plzen.cz

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved