Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Lyžiari Rexová a France sa sťažujú, že sa k paralympijským športovcom správajú, akoby boli nesvojprávni

Vo výbore sa často k paralympijským športovcom správajú tak, ako keby boli mentálne postihnutí. Zaobchádzajú s nami, akoby sme boli hlúpi, hovorí naša zlatá medailistka z Pekingu Alexandra Rexová.

Zdravotne znevýhodnený lyžiar Martin France tvrdí, že voči paralympijským športovcom nie je rešpekt. K tým, ktorí priniesli medaily, absentuje úcta.  V slovenskom paralympijskom športe panujú pravdepodobne veľmi čudné až nezdravé pomery.

Už ako 16-ročná priniesla Alexandra Rexová Slovensku zlatú medailu, no a aby toho nebolo málo, táto zdravotne znevýhodnená lyžiarka, prišla z paralympiády v Pekingu aj s ďalšou bronzovou medailou.

Zdravotne znevýhodnený lyžiar Martin France rovnako Slovensko obohatil o tri bronzové medaily z Majstrovstiev sveta. Máme za to, že ich snahy, ale aj ich výsledky si zaslúžia úctu i rešpekt.

Z pomerov v našom vrcholovom paralympijskom športe sú dnes oni sami doslova znechutení a demotivovaní. Rozprávajú o veľmi nevhodnom správaní sa voči športovcom, parazitovaní funkcionárov na športovcoch, ich podceňovaní, ale aj o potrebe zásadnej systémovej zmeny, či už vo vedení paralympikov, ako aj zmeny vo financovaní zdravotne znevýhodnených športovcov.

Hľadáme odpovede na to, čo sa to deje v našom vrcholovom paralympijskom športe a aké pomery tam vládnu? Téma pre Alexandru Rexovú a Martina Franceho.

Zdroj: Aktuality.sk

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved