Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Ako sa má Schumacher? Smutné slova rodiny aj o plači

Francúzske stredisko Méribel je v týchto dňoch dejiskom Majstrovstiev sveta v alpskom lyžovaní. Pred viac ako 10 rokmi práve tam ťažko spadol na lyžiach jazdec F1 Michael Schumacher. Od nešťastného pádu je pod rúškom tajomstva zahalený pred verejnosťou aj jeho zdravotný stav.

Po škaredom páde absolvoval Schumacher dve operácie a v roku 2014 ho prebudili z umelého spánku. Verejnosť vie iba to, že má poškodený mozog, je paralyzovaný, pohybuje sa len na invalidnom vozíku a nerozpráva. Viac neprezradil ani dokument Schumacher. Z francúzskych novín Paris March sme sa dozvedeli, že podľa informácií od príbuzných sa Michael stále sám nehýbe a keď ho točia na bok, aby mohol sledovať scenériu za oknami, tak plače.

Je to už takmer 10 rokov, no aj tak má verejnosť stále málo správ o Schumi. Nemá ich kto priniesť. Rodina k nemu púšťa len niekoľko vyvolených, ktorí mlčia. Nemecký novinári očividne vedia, ale nechcú rozprávať. Uzavreli dohodu, že z úcty k Schumacherovi, nebudú tieto informácie publikovať.

„Od príbuzných sme dostali žiadosť týkajúcu sa Michaela Schumachera. Chápeme, že chcú znížiť dosah takýchto textov. Michaela som dobre poznal a jeho manželku Corinnu tiež. Zaobídem sa bez senzačných príbehov či chytľavých titulkov. Máme nejaké informácie o jeho stave a o tom, ako sa vyrovnáva s nehodou. Medzi novinármi sme sa však zhodli, že mu niečo dlhujeme a nebudeme o tom písať ani rozprávať,“ prezradil Michael Schmidt z Auto Motor und Sport.

Zdroj: Sport24.aktuality.sk

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved