Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Neurologická porucha dostala ženu na vozík, dnes je vzpieračskou hviezdou

Dvadsaťštyriročná Michele De Jongová z Utrechtu si ešte v roku 2015 myslela, že bude do konca života na vozíku. Boj s chorobou ale nevzdala a dnes je v posilňovni ako doma. A chodí do nej po vlastných nohách. „Ďakujem svojmu fyzioterapeutovi za skvelú pomoc,“ uviedla.

    Diagnózu funkčnej neurologickej poruchy si Michele vypočula, keď mala iba šestnácť rokov. S jej životom to vtedy veľmi otriaslo a spočiatku informáciu o svojom zdravotnom stave psychicky neniesla príliš dobre. Po prvotnom šoku sa ale rozhodla bojovať a nevzdávať sa. Vďaka tvrdej drine s fyzioterapeutom sa nakoniec zdvihla z invalidného kresla.

    „Mala som predtým kŕčovité záchvaty v hornej časti tela, axiálne myoklonické zášklby a zhoršoval sa mi cit v nohách. Nemala som sama ani silu na to, aby som sa na nohách udržala a musela som sa premiestňovať na vozíčku,“ uviedla mladá žena.

    Dnes si myslí, že ju z problémov dostal iba pravidelný tréning s fyzioterapeutom, ktorý ju nenechal zlenivieť. Boli to hodiny a hodiny driny týždenne. „Pomaly som sa dostávala späť do života a to iba vďaka tvrdému tréningu,“ dodala pre Magazinefeatures. Keď svoje telo znovu rozhýbala a zdvihla sa z vozíka, začala sa zaujímať o zdvíhanie ťažkej váhy. To ju natoľko oslnilo, že dnes zodvihne ťažké činky, ktoré sú pôvodne určené pre mužov a pre ostatných je inšpiratívnou hviezdou.

Zdroj: Idnes.cz

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved