Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Na MS postúpili Slováci do play off, až neskorší šampióni ich zastavili

Slovenskí curleri na vozíku obsadili šieste miesto.

RICHMOND. Radoslav Ďuriš a Monika Kunkelová, slovenskí curleri na vozíku, obsadili šiestu priečku na MS v kanadskom Richmonde.

Do play off sa prebojovali v súťaži miešaných párov, no v priamom súboji o postup do semifinále prehrali s Lotyšskom 5:7. Celkovo sa súťaži zúčastnilo 19 tímov.

Ďuriš a Kunkelová skončili v A-skupine na treťom mieste, keď v záverečnom zápase základnej časti prehrali s Čínou 5:11. Do semifinále postupovali priamo víťazi oboch základných skupín, ktorými boli Čína a Kanada.

V play off si o dve ďalšie miesta zahrali do kríža tímy na druhom a treťom mieste. Slováci nestačili na Lotyšov, ktorí následne prekvapujúco zdolali v semifinále Čínu 10:7 a vo finále si poradili aj s USA 11:8.

Svetový šampionát v miešaných pároch organizovali spolu s tímovými MS. Vyhrala ich Čína (úradujúci paralympijský víťaz), ktorá vo finále zdolala Kanadu 5:2.

Do kvalifikácie o ZPH 2026 sa body z MS započítavajú. Tu sa prvýkrát okrem tímov predstavia aj miešané páry. Informácie pochádzajú z tlačovej správy Slovenského paralympijského výboru.

Zdroj: SME.sk

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved