Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Mladá žena (29) varuje ostatných. Denne používala extrémne často mobilný telefón, skončila na vozíku

Tvrdenie dvadsaťdeväťročnej ženy je šokujúce. Kvôli nadmernému používaniu telefónu zostala pripútaná na lôžko a invalidný vozík. Spočiatku lekári nedokázali určiť jej diagnózu. Na základe svojho prípadu upozornila mladá žena na to, že ide o problém dnešnej generácie, ktorá si prostredníctvom technológií zarába na živobytie.

Mladú ženu pôsobiacu na platforme OnlyFans, Fenellu Foxovú, začala bolievať hlava a krk. Jej symptómy vyvrcholili v novembri 2021. „Začala som mať závraty. Pamätám si, ako som sa raz vrátila po nákupe a myslela som si, že to bol úpal alebo niečo podobné, jednoducho som sa necítila dobre. Musela som si sadnúť na kraj cesty do tieňa a myslela som si, že sa cez to len musím preniesť,“ opisuje svoje problémy. Po prvom záchvate prišiel o týždeň neskôr ďalší. „Mala som pocit, že nemôžem poriadne chodiť, cítila som sa naozaj zle. Točila sa mi hlava a bola som trochu dezorientovaná,“ hovorí. Svoj voľný čas vypĺňala používaním telefónu, trávila na ňom často aj štrnásť hodín denne.

Ocitla sa na vozíku

Zdravotný stav Foxovej sa natoľko zhoršil, že sa musela presťahovať späť k rodičom. Cítila sa tak zle, že nebola schopná vstať, nemohla sa osprchovať ani navariť. Nakoniec si musela zaobstarať invalidný vozík, aby sa dostala domov a museli sa o ňu starať rodičia. Takýto stav trval približne polroka. Ešte viac sa jej pohoršilo počas dovolenky v Portugalsku a z toho dôvodu sa musela vrátiť späť do Británie. Odvtedy zostala pripútaná na lôžku a invalidnom vozíku. V snahe zistiť, čo sa deje, navštívila niekoľko lekárov no tí nedokázali určiť diagnózu vôbec.

Vypla som telefón a zahodila ho

Raz jej otec natrafil na článok o kybernetickej nevoľnosti, resp. digitálnom závrate a vtedy Fenella rozpoznala svoje príznaky. Tento stav spôsobuje, že trpiaci pociťujú závraty, zvyčajne v dôsledku poruchy nervového systému, ktorý je zodpovedný za prietok krvi a kyslíka. „Vypla som si telefón a hodila ho do skrine alebo som ho dala rodičom a povedala, prosím, nepúšťajte ma k nemu. Potom som začala znova chodiť,“ prezradila mladá Britka. Prišla na to, že ak bude mobil používať niekoľko hodín, jej príznaky sa opäť vrátia a trvá tri alebo štyri dni, kým znova zmiznú.

„Pri závratoch vám radia, aby ste vstali a šli na prechádzku. Teraz viem, že odpoveďou je vstať a ísť na prechádzku, vypnúť telefón a pokúsiť sa upokojiť svoju myseľ.“ Fenella Foxová súčasne upozornila na to, že nadmerné používanie technológií neminie ľudí predovšetkým mladšej generácie. „Je to neskutočné. To je náš život, náš svet. Ak chceme zarobiť peniaze, musíme byť na telefónoch, až dokým nezaspíme. Nemôžem robiť to, čo predtým. Keď začnem používať mobil tak, ako predtým, znova ochoriem,“ vyjadrila sa Fenella.

Zdroj: Cas.sk

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved