Bezplatná infolinka: 0800 500 899
Bezplatná infolinka: 0800 500 899
Vo výbore sa často k paralympijským športovcom správajú tak, ako keby boli mentálne postihnutí. Zaobchádzajú s nami, akoby sme boli hlúpi, hovorí naša zlatá medailistka z Pekingu Alexandra Rexová.
Zdravotne znevýhodnený lyžiar Martin France tvrdí, že voči paralympijským športovcom nie je rešpekt. K tým, ktorí priniesli medaily, absentuje úcta. V slovenskom paralympijskom športe panujú pravdepodobne veľmi čudné až nezdravé pomery.
Už ako 16-ročná priniesla Alexandra Rexová Slovensku zlatú medailu, no a aby toho nebolo málo, táto zdravotne znevýhodnená lyžiarka, prišla z paralympiády v Pekingu aj s ďalšou bronzovou medailou.
Zdravotne znevýhodnený lyžiar Martin France rovnako Slovensko obohatil o tri bronzové medaily z Majstrovstiev sveta. Máme za to, že ich snahy, ale aj ich výsledky si zaslúžia úctu i rešpekt.
Z pomerov v našom vrcholovom paralympijskom športe sú dnes oni sami doslova znechutení a demotivovaní. Rozprávajú o veľmi nevhodnom správaní sa voči športovcom, parazitovaní funkcionárov na športovcoch, ich podceňovaní, ale aj o potrebe zásadnej systémovej zmeny, či už vo vedení paralympikov, ako aj zmeny vo financovaní zdravotne znevýhodnených športovcov.
Hľadáme odpovede na to, čo sa to deje v našom vrcholovom paralympijskom športe a aké pomery tam vládnu? Téma pre Alexandru Rexovú a Martina Franceho.
Zdroj: Aktuality.sk
Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility
© Copyright 2023 | All Rights Reserved