Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Zranil sa na Ukrajine a skončil na vozíku. Teraz chlapec dostal štvorkolku

Krásny predvianočný darček dostal vo štvrtok 22. decembra sedemnásťročný Dmytro Ruban. Vo firme Hennlich v Litoměřiciach prevzal chlapec pripútaný na vozík špeciálne upravenú elektrickú štvorkolku. Z darčeka mal ohromnú radosť. „Je to super,“ povedal.

Dmitrij zo Slavjanska je jedným z asi 50 Ukrajincov, ktorí utiekli z vojnou zasiahnutých oblastí do Litoměřic, kde sa o nich Hennlich stará. Sú to zamestnanci alebo rodinný príslušníci sesterskej spoločnosti litoměřickej strojárne na Ukrajine. Vrátane otca Dmytra, ktorý v českom Hennlichovi teraz pracuje v IT, a chlapcovej matky, ktorá pomáha v kuchyni.

Speciálnu elektrickú štvorkolku upravili tak, aby ju mohol používať človek s obmedzením pohybu. „Zároveň je vybavená štvorbodovými pásmi pre maximálnu bezpečnosť pri jazde v teréne,“ vysvetlil hovorca firmy Martin Jonáš.

Chlapec si nehodu, po ktorej skončil na vozíku, spôsobil vlani. Skočil z mosta do rieky tak nešťastne, že sa vážne zranil v dolnej časti tela.

Keď na Ukrajinu vtrhli Rusi, liečil sa práve v rehabilitačnom ústave v Charkove. Vojna liečebný proces zásadne skomplikovala. Teraz sa už Dmytro rehabilituje v bezpečí v Kladruboch. So štvorkolkou sa bude môcť slobodne a pekne pohodlne pohybovať po Litoměřiciach, kde teraz žije. Chlapec diaľkovo študuje IT na univerzite v Dnipre.

Zdroj: Denik.cz

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved