Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Fidget Spiner – Viete prečo po tejto nenápadnej hračke deti šalejú?

Hračka je úplne jednoduchá a dá sa pod rôznymi názvami zohnať aj na Slovensku. Základom je trojzubec, ktorý je z kovu alebo plastu a má v sebe 4 ložiská.
Tak jednoduché ale v čom tkvie podstata tejto hračky?
Je to v podstate antistresová pomôcka pre ľudí trpiacich úzkosťou, autizmom a ADD/ADHA.
Tiež pomáha ľuďom, ktorý majú problémy so sústredenosťou, sú nervózni a musia stále niečo robiť s rukami, aby ich zamestnali.

Na trhu sa dajú kúpiť tieto hračky od približne 3 eur až po niekoľko desiatok eur drahé modely.

Veľkú popularitu naberá hračka v USA a vo Veľkej Británii, či už u žiakov ale aj medzi pedagógmi a rodičmi. Deti sú podstatne viac sústredené, ukľudnené a vďaka hračke menej pozerajú do tabletu alebo smarfónu. Vyskytli sa dokonca názory, že Fidget Spinner pomáha cibriť aj pamäť.

Všetkého veľa škodí. Platí to aj pri tejto pomôcke. V USA sa paradoxne tak rozšírila, že narúšala učebný proces počas školského vyučovania. Preto sa čoraz viac prikláňajú odborníci k riešeniu používať túto pomôcku len pri štúdiu doma. Tým ale zase utrpia deti, ktorú tuto hračku reálne potrebujú, takže situácia je v tomto smere pomerne komplikovaná.
O skutočnom prínose tejto pomôcky sa ešte určite budú viesť debaty ale ak to má pomôcť dieťaťu, tak určite jej používaním v domácom prostredí nič nepokazíte.

Pozrite si aj video.

Zdroj:Zeny.iprima.cz

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved