Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Zúfalá matka štyroch detí prekonala mozgovú mŕtvicu a ochrnula. Všetkému nasadil pomyselnú korunu jej manžel

V roku 2015 utrpela tridsaťsedemročná žena krvnú zrazeninu, kvôli ktorej zostala od pása nadol ochrnutá, ale diagnóza lekárov ju ani napriek tomu nezlomila.

S pani Irenou z Ostravy sa osud rozhodne nemaznal. Po mŕtvici zostala ochrnutá od pása nadol a keď ešte ležala v nemocnici, jej manžel podal žiadosť o rozvod. Táto udalosť Irenu veľmi zasiahla. So svojimi štyrmi malými deťmi zostala sama. Avšak niekoľko dní potom, čo sa stala táto hrozná udalosť, sa objavil niekto, kto Irene znovu pomohol nájsť v živote nádej.

Boli to najhoršie chvíle jej života

Irena strávila s manželom 14 rokov a myslela si, že ju naozaj miluje, ale neskôr zistila, že to tak už zrejme nie je. V roku 2015 prekonala mozgovú mŕtvicu, čo spôsobilo, že zostala ochrnutá. Lekári jej povedali, že už možno nikdy nebude chodiť. Iba o päť dní neskôr jej manžel požiadal o rozvod. Zatiaľ čo jej bývalý manžel tvrdí, že ju požiadal o rozvod deň predtým, než ona prekonala mŕtvicu. A že keď bola v nemocnici, starostlivo sa staral o deti, no Irena tvrdí, že to nie je pravda.

„Potom, čo som prekonala mŕtvicu, som sa musela vysporiadať nielen s ochrnutím, ale zároveň so stratou partnera. Keď požiadal o rozvod, zostala som úplne sama,“ spomína na najhoršie chvíle svojho života Irena. „V tú chvíľu som sa cítila ako, že to všetko vzdám, ale vedela som, že tu musím byť pre svoje deti. Mojou najväčšou oporou a opatrovateľkou vtedy bola moja najlepšia kamarátka. Keď sa obzriem dozadu, bola som v manželstve nešťastná, ale vybudovali sme si spoločný život a mali sme zodpovednosť,” pokračuje silná mama.

Žena nestratila nádej

Irena sa snažila nájsť spôsob, ako sa zotaviť zo svojho zdravotného stavu a začať znovu chodiť. Jej rodičia jej povedali, že rehabilitácie môžu byť užitočné pri jej pokuse o rekonvalescenciu a že by možno mohla zase chodiť. Preto sa rozhodla nájsť si osobného trénera a napísala o tom na Facebook. Niektorí z jej priateľov jej doporučili tridsaťosemročného Davida, bývalého hráča basketbalu, ktorý by jej mohol pomôcť. Tento okamžik nakoniec viedol k zoznámeniu medzi ňou a Davidom.

David pomohol Irene s cvičením a vďaka nemu sa jej podarilo nakoniec zase postaviť na nohy, aj keď mala stále problémy s chôdzou. Irena a David zostali v kontakte i po skončení rehabilitácií. David jedného dňa napísal Irene, ako sa jej darí, a okamžite sa medzi nimi rozsvietila pomyselná romantická kontrolka. Nakoniec David pozval Irenu na rande, a ona s úsmevom súhlasila.

Irena a David sa dali spolu dohromady a dnes sú spokojným párom už 11 mesiacov. David má dcéru z predchádzajúceho vzťahu, takže ich rodina je teraz veľká a spojená. Irena síce musela čeliť ťažkej situácii, ale nakoniec z toho vyšlo niečo pozitívne – našla si partnera, na ktorého sa môže spoľahnúť. Teraz vie, že má oporu a podporu, a môže sa spokojne pozerať do budúcnosti.

Zdroj: Svetkreativity.cz

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved