Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

VIDEO: Desivé správanie syna generálneho manažéra Flyers. Neprístojnosť s invalidným vozíkom má dohru

Z hokejového družstva Univerzity Mercyhurst v americkom meste Erie zo štátu Pennsylvánia, vylúčili syna generálneho manažéra klubu zámorskej NHL Philadelphia Flyers, Daniela Briéra.

Ešte 11. marca v nočnom bare v Erie zhodil dvadsaťtriročný Carson Briére zo schodov prázdny invalidný vozík. Video z incidentu sa objavilo na sociálnych sieťach.

Od 20. marca čelí Carson Briére obvineniam z výtržníctva a z ďalších dvoch trestných činov. Na spomenutom videu sa objavil aj ďalší študent školy a člen lakrosového tímu Patrick Carrozzi, ktorého tiež trestne stíhajú. Obaja mladí muži sa postavia pred súd 22. mája. Majiteľka zhodeného vozíka Sydney Benesová zažalovala oboch mladíkov, lebo vozík sa pri páde zo schodov vážne poškodil. Podľa jej slov ho pred rokom kúpila za dvetisíc dolárov.

Trestné stíhanie mladých športovcov zdôvodnila miestna polícia tým, že zhodením vozíka ohrozili každého, kto sa v tom čase mohol nachádzať na schodisku. Okrem toho zablokovali schodisko, čím spôsobili nebezpečnú situáciu. Mladý hokejista aj jeho slávny otec sa za skutok verejne ospravedlnili.

Čin Carsona Briéra nie je podľa hovorcu Univerzity Mercyhurst v súlade s postojom školy, kde každý človek má svoju dôstojnosť. K jeho vylúčeniu z hokejového tímu sa škola odmietla vyjadriť. Pre mladého Briéra to nie je prvý prehrešok počas krátkej hokejovej kariéry. V roku 2019 ho vylúčili z hokejového tímu Arizonskej štátnej univerzity pre porušenie interných pravidiel.

Zdroj: Sport.aktuality.sk

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved