Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Verejnosti v Šali by malo od apríla slúžiť nové detské ihrisko

Verejnosti v Šali by malo od apríla slúžiť nové detské ihrisko

Začiatkom tohto týždňa sa začali práce na výstavbe ihriska, konkrétne prípravou terénu na umiestnenie hojdačky, pieskoviska a fit dráhy.

V Šali, vo vnútrobloku ulíc Čsl. armády a Bottovej, vznikne nové detské inkluzívne ihrisko Rodinka. Ako informovala hovorkyňa mesta Erika Kollerová, mesto na jeho výstavbu získalo dotáciu vo výške 34.500 eur z Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Začiatkom tohto týždňa sa začali práce na výstavbe ihriska a to prípravou terénu na umiestnenie hojdačky, pieskoviska a fit dráhy. Jej súčasťou budú okrem kladiny aj lanové prechody a mostíky. Ihrisko bude tvoriť drevená loď so šmýkačkami, lezecká stena, lezecké laná a hojdačka. Vďaka vyvýšeným častiam bude pieskovisko v tvare člna ľahko a pohodlne dostupné aj pre hendikepovaným deťom. Podobne zameraným prvkom bude inkluzívny kolotoč, ktorý bude dostupný aj pre deti na vozíku.

Hovorkyňa mesta Kollerová potvrdila, že výstavba ihriska si nevyžiada zásah do existujúcich stromov či kríkov. Hlavným materiálom hracích prvkov je ekologické agátové drevo. Ihrisko bude určené pre deti vo veku od troch do 14 rokov. Približne od apríla tohto roka by už malo začať slúžiť verejnosti.

Zdroj: Teraz.sk

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved