Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Skleníky slúžiace na terapie hendikepovaným zničili vandali

Škoda asi 3 000 eur: 18 zničených sklenených tabúľ, po zemi rozbité sklo. V skleníku, v ktorom znevýhodnení ľudia v rámci pracovných terapií sadia a starajú sa o úrodu, to vyzeralo zúfalo. Vandali vyčíňajúci v Rožňave tak urobili škodu nielen na majetku.

„Vnútorné tabule sú rozbité, to znamená, že to bola hrsť kameňov sústredená presne na stred skleníka,“ opísal Milo Kováč z OZ Druživa. Vo svojich terapiách v skleníku nemôžu nateraz hendikepovaní ľudia, klienti domova sociálnych služieb, pokračovať. Vandali im ho zničili. „Musíme stopnúť sadenie a počkať na teplejšie počasie,“ dodal Milo Kováč. Aj v minulosti už mali v areáli problémy s vandalmi. Pokreslené steny či zničený plot boli na dennom poriadku. „Ono sa to zbieralo a dá sa povedať, že teraz už pohár pretiekol,“ hovorí Kováč.

Policajti sa už zaoberajú prípadom a nateraz ho objasňujú v zmysle zákona o priestupkoch ako priestupok proti majetku „Nie je vylúčené, že po vyčíslení výšky spôsobenej škody môže dôjsť k zmene právnej kvalifikácie,“ oznámila hovorkyňa KR PZ v Košiciach Lenka Ivanová. „Pre mňa je to nepochopiteľné, že niekto má radosť z toho, že ničí cudzí majetok,“ dodal Kováč. Ničitelia si zrejme neuvedomovali, že to, čo demolujú, má slúžiť tým najzraniteľnejším. „Títo ľudia nemajú veľa možností na sebarealizáciu, na výstup z tej svojej bubliny, v ktorej žijú,“ vysvetľuje pán Kováč. Občianske združenie, ako aj polícia sa s prosbou o pomoc obracia aj na verejnosť. „Ak niekto videl podozrivé osoby, bolo by fajn, keby to nahlásil polícii,“ skonštatoval pán Kováč. „Na bezplatnom telefónnom čísle 158, alebo osobne na ktoromkoľvek útvare policajného zboru či formou súkromnej správy na oficiálnej stránke na Facebooku Polícia SR – Košický kraj,“ oboznámila hovorkyňa KR PZ Ivanová.

Zdroj: Noviny.sk

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved