Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Narodila sa bez končatín a rodičia ju opustili. Trans ženu kvôli makeup tutoriálom sledujú milióny

Nevzdala sa ani napriek tomu, že jej už od narodenia chýbajú končatiny. Už niekoľko mesiacov po narodení ju jej biologický rodičia opustili.  Ona teraz inšpiruje iných.

Naozaj inšpirujúcim je príbeh transrodovej Gabe Adams-Wheatley. Narodila sa s Hanhartovým syndrómom a to je dôvodom, prečo jej chýbajú ruky aj nohy.

Rodičmi opustená

Akoby nestačilo, že sa narodila so syndrómom, kvôli ktorému jej chýbajú končatiny, ešte aj jej biologickí rodičia ju opustili, keď mala iba deväť mesiacov. Čoskoro potom si ju však adoptovala rodina žijúca v štáte Utah a tak získala ďalších 13 nevlastných súrodencov.

Je ale osobitne pozoruhodné, že aj napriek tomu, že jej chýbajú končatiny, šla si za tým, čo ju baví a dnes má vyše 180 tisíc sledujúcich na Instagrame a 4,1 milión sledovateľov na TikToku. Je známa vďaka videám, na ktorých poskytuje návody na líčenie, rôzne výzvy v oblasti krásy a okrem toho sa venuje aj známemu trendu „Get ready with me“ (Priprav sa so mnou). Každou aktivitou, čo na sociálnych sieťach vytvára, zároveň reprezentuje v kozmetickom priemysle ľudí so zdravotným postihnutím a istým spôsobom inšpiruje, že sa tým nemusia dať zastaviť.

Aj adoptívni rodičia môžu za jej úspech

Gabe je presvedčená, že práve jej adoptívna rodina je veľkým dôvodom, prečo je tak úspešná, pretože jej od samého začiatku dávali nekonečnú lásku a podporu. Okrem toho naučili Gabe nezávislosti. Príkladom je aj to, že sa naučila tancovať, aby mohla vystúpiť na školskej talentovej súťaži a neoznačili ju pritom za „dieťa na vozíku.“

Keď skončila školu, pracovala ako motivačná rečníčka, navštevovala rôzne školy či podniky, pričom sa snažila zmeniť svoju komunitu. A popri tejto práci našla svoju záľubu, ktorej sa venuje aj teraz – líčeniu a kráse. „Vždy som sa zaujímala o krásu. Mám štyri sestry a všetky sú úžasné a moja mama je tiež očarujúca. Vždy som milovala len tak sedieť a pozerať sa, ako si robia svoj make-up a ako to každá z nich robí odlišne – či už to bolo tým, že začala najskôr očnými tieňmi alebo druhá začala niečím iným,“ povedala v rozhovore v roku 2021.

Značný plyv na ňu mala aj pandémia

Mnohých ľudí zasiahlo, keď vo svete udrela pandémia. Gabe sa práve počas nej rozhodla dať výpoveď v práci a začala sa naplno venovať make-upu a kreatívnemu obsahu na sociálnych sieťach. „Prvé video, ktoré som zverejnila, bolo len od krku nahor a objavilo sa množstvo komentárov, prečo to robím takto a čo sa to deje. Povedala som si, že musím ukázať, že nemám ruky a nohy na začiatku videa, aby to ľudia pochopili. A keď som to urobila, počet sledujúcich prudko vzrástol,“ vysvetľuje.

Popri tom, že takto inšpiruje milióny svojich fanúšikov, zameriava sa aj na kozmetický priemysel. Snaží sa upozorniť veľké značky, aby uznávali a plnili potreby aj zákazníkov, ktoré majú rôzne zdravotné postihnutie. „Jedna značka ma požiadala, aby som natočila video, v ktorom budem držať výrobok a ukážem ho, a ja som bola v strese, pretože ho síce môžem držať, ale nebude to vyzerať elegantne,“ priznala. „Je potrebné, aby v tejto veci bolo viac otvorených dialógov o tom, ako veci robiť,“ myslí si Gabe.

Zdroj: Brainee.hnonline.sk

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved