Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Múzeum v Litomyšli ponúkne výlet do sveta postihnutých. Ľudia skúsia i tmavý tunel

Zamestnanci múzea v Litomyšli pripravujú novú unikátnu expozíciu. Tá prenesie návštevníkov do sveta hendikepovaných ľudí. Výstava sa v litomyšelskom Regionálnom múzeu uskutoční od 10. januára do 19. marca.

Interaktívna výstava Ľudia odvedľa návštevníkom unikátnym spôsobom priblíži každodenný život hendikepovaných. Život ľudí s postihnutím je prezentovaný interaktívnou formou. Návštevníci o ňom nie sú iba „informovaní“, ale majú možnosť si jeho úskalia vyskúšať na vlastnej koži. Podtitul Neobvyklý výlet do sveta ľudí s hendikepom vystihuje formu, ktorou je výstava prezentovaná. Návštevníci sú zábavnou formou pozvaní na skutočný výlet, a to od prípravy na cestu, cez orientáciu v teréne a použitia dopravného prostriedku, až po zážitky z ciest. V expozícii nebude chýbať model autobusu alebo tmavý tunel sťažujúci orientáciu.

Návštevníci si vyskúšajú, ako sa musia hendikepovaní ľudia, dospelí i deti, vysporiadať s rôznymi životnými situáciami, ktoré sú pre zdravého človeka bezproblémové, ale pre zdravotne znevýhodnených môžu predstavovať prekážku. „Jedna vec je o hendikepoch hovoriť, ale úplne niečo iné je vyskúšať si, aké to je naozaj, pohybovať sa s nejakým zdravotným znevýhodnením,“ uviedla manažérka projektu Vladimíra Tvrdková. Pre návštevníkov je to podľa nej zážitok, ktorý si môžu zapamätať na celý život a vďaka tomu napríklad lepšie pomôcť zdravotne postihnutému človeku v mnohých bežných životných situáciách.

Na stvárnení výstavy sa podieľali špecialisti na pomoc hendikepovaným ľuďom. Celú expozíciu bezplatne zapožičiava a inštaluje Nadácia Sirius, ktorá sa už viac ako 12 rokov venuje problematike ohrozených a znevýhodnených detí.

Zdroj: Svitavsky.denik.cz

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved