Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Bezplatná infolinka: 0800 500 899

Dva roky bolela mladú matku († 30) hlava, no pomoci sa nedožila

Po mesiacoch ochromujúcich migrén vo veku 30 rokov Jehane zomrela. Preslávila sa na TikToku.

S viac ako 66 700 sledovateľmi na svojej platforme sa mohla pochváliť Jehane Thomas z Doncasteru. Nahrávala videá o svojom každodennom živote. Ako napríklad príprava obedov pre svojich synov ale aj zdieľanie nákupov v obchodoch. Bola hviezdou sociálnych médií a jej piatková smrť bola podľa jej blízkych úplne nečakaná a jej rodine úplne zlomila srdce.

Na TikToku dokumentovala v posledných mesiacoch svoje zdravotné ťažkosti a vysvetľovala, ako jej nedávno diagnostikovali zápal očného nervu. Toto mimoriadne bolestivé ochorenie je spôsobené zápalom zrakového nervu, ktorý prenáša správy z oka do mozgu. Mladá mamička bola v priebehu posledných týždňov niekoľkokrát hospitalizovaná a potom znovu prepustená. Svojich sledovateľov informovala po celý čas o priebehu liečby.

5. marca Jehane o svojom stave otvorene prehovorila v príspevku: „Pred niekoľkými mesiacmi mi diagnostikovali zápal zrakového nervu. Takmer dva roky mi tvrdili, že moje migrény súvisia so stresom. Potom si mysleli, že mám sklerózu multiplex, čo bolo (zatiaľ) vylúčené, ale teraz ma tlak v hlave doslova vytrháva z reality,“ vyrozprávala svoje problémy. Taktiež v príspevku prezradila, že sa môže spoľahnúť na podporu svojich rodičov, ktorí jej pomáhajú so starostlivosťou o deti, keď sa o ne kvôli svojej zdravotnej kondícii nedokáže sama postarať.

Pred štyrmi dňami zverejnila svoje posledné video. Jehane zdokumentovala ako sa opäť ocitla v nemocnici a čakala na operáciu. „Nemôžem zdvihnúť hlavu bez toho, aby mi nebolo zle, a nemôžem chodiť, všade ma musia voziť na vozíku. Taká je to silná bolesť,“ napísala vyčerpaná Jehane v popise videa. Po týždňovom pobyte v nemocnici ju prepustili do domácej liečby, no vrátili sa jej tzv. tlakové migrény, čo ju prinútilo ísť naspäť do nemocnice. V dobe, keď video točila, bola prijatá na pohotovosť a čakala na operáciu.

Pri financovaní pohrebu matky, po ktorej tu zostali synovia Isaac (3) a Elijah (1), bola na pomoc rodine zriadená stránka Go Fund Me, na ktorej sa doteraz vyzbieralo 9 585 libier. Internetovú zbierku založila jej najlepšia priateľka Alyx Reast. „Jehane Thomas bola 30-ročná mama dvoch chlapcov. Náhle zomrela 17. 3. 2023. Napriek tomu, že niekoľko mesiacov trpela migrénami a záchvatmi, jej odchod bol úplne nečakaný a všetci sme úplne zlomení. Jej dve deti zostali bez mamy. Jehane, sľúbila som, že pre tých chlapcov urobím, čo budem môcť, takže to aj splním. Milujem ťa. Bola si najlepšia na svete, budeš mi chýbať každý deň,“ povedala.

„Chlapcom ich mamu už nič nevráti, ale dúfame, že to prinesie úľavu jej rodine, keď bude vedieť, akí sú milovaní a podporovaní.“ Priatelia aj sledovatelia Jehane jej vzdávali cez víkend úctu na sociálnych sieťach. „Je to srdcervúce. Je mi to tak ľúto. Posielam jej chlapcom a rodine lásku a silu,“ vyjadrila sa zarmútená Alyx.

„Naozaj mám slzy na krajíčku. Nemôžem uveriť, ako sa to stalo! Zničujúce,“ uviedol niekto v komentároch. „Mám veľké šťastie, že som poznala také krásne, milé, starostlivé a zábavné dievča. Budeš mi veľmi chýbať, nelúčime sa navždy, len sa uvidíme neskôr, nádherné dievčatko,“ napísala jedna z Jehaneinych kamarátok. „Život je taký neuveriteľne krutý. Čítať o tom je absolútne srdcervúce. Držte si svojich blízkych pri sebe, spi pokojne, kráska,“ napísal do komentárov ďalší človek.

Čo je vlastne zápal zrakového nervu?

Býva spojený so sklerózou multiplex (SM), ale nie každý, kto trpí zápalom očného nervu, má alebo sa u neho vyvinie SM. V tomto stave je možné mať zápal očného nervu bez rozvinutia ďalších príznakov. Aj príznaky ochorenia sa u jednotlivých osôb líšia. V niektorých prípadoch môže spôsobiť rozmazané videnie alebo úplnú stratu zraku. Môže postihnúť obidve oči, častejšie však postihuje iba jedno. Ľudia s optickou neuritídou môžu vidieť slepú škvrnu alebo rozmazané miesto v strede zorného poľa a ochorenie môže ovplyvniť aj farebné videnie. Niekedy môže spôsobovať bolesť, najmä pri pohybe očami. Bolesť môže trvať aj niekoľko dní, ale nemala by ovplyvňovať spánok.

Zdroj: Koktejl.azet.sk

Ďalšie články

Newsletter

Prihlás sa na newsletter plný noviniek zo sveta mobility

© Copyright 2023  |  All Rights Reserved